Tokoğlu Ekmek

TOKOĞLU EKMEK

Eskiler bilirle başlayan bir söz ve yüz yirmi altı senelik bir mücadelenin ismidir Tokoğlu Ekmek. 1892 Yılında  Mustafa TOK ile başlayan ve Birgi'deki sel felaketinden sonra oğlu Necati Tok'un bayrağı teslim alması ile devam eden Tokoğlu markasının temelleri, 1954 yılına dayanmaktadır. Necati TOK oğlu üçüncü kuşak Nazmi TOK ile birlikte yine bu yıllarda işletmenin odun fırının inşasını yaparak, onlardan sonra gelecek nesiller için güçlü bir marka temeli oluşturmuşlardır.

Şimdilerin Markası o dönemlerin lakabıydı. Köy Halkı alışveriş yapacağı yerleri lakaplarıyla tanır ve öyle bilirlerdi. Tokoğlu Ekmek ise Kantarcı'nın Fırını olarak bilinir ve halen bu şekilde bilinmeye devam etmektedir.  Yılların Geçmesi ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hizmet ağını genişleterek Tokoğlu Ekmek Markasını Birgi sınırlarından dışarıya çıkarmak ve tüm Türkiye'ye tanıtmak için Bayilikler vermeye ve Online satış hizmeti sunmaya başlanmıştır. Bu gelişmelerinde asıl mimarı olan Nazmi TOK'un oğlu  dördüncü kuşak Erdem TOK, reklam ve pazarlama alanında yürüttüğü faaliyetlerde markasını kendi sektöründe bir adım daha öne çıkarmıştır. Aile büyüklerinden almış olduğu Ticari ve Ahlaki işletmecelik prensiplerinden bu güne  kadar ödün vermeden gelen, işin içine hile karıştırmadan, el emeği göz nuru ekmeklerin mayasının karakterini koruyarak bir çok evin sofralarında yer almaya devam etmektedir.

Bizim işimiz Nohut Mayalı ekmekler üretmek ve bu üretimi yaparken de hamurun içerisine hiçbir koruyucu ve kimyasal katkı maddesi koymamak. Her bir ürünün kendine özgü kokusu ve lezzeti vardır. Öncelikli olarak kendi ürünümüze geçerli notu vermeden, kokusuna  ve tadına bakmadan asla piyasaya sürmeyiz.

Tokoğlu Ekmek olarak bundan sonraki dönemde de aynı hassasiyet ve titizlik içinde üretimlerimize devam ederek, kaliteyi sofralarınızla buluşturacağız.

Köy Ekmeği

koyekmegi

Tam Tahıllı Ekmek

tam bugday ekmegi